TATİLİNİZDE GEMİ TURLARINI TERCİH ETMENİZ İÇİN 5 HARİKA NEDEN

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Son yıllarda tatil severler tarafından oldukça ilgi görmeye başlayan bir seyahat türü de cruise turları. Devasa boyutlardaki cruise gemileri ile yapılan tatillerin, kara tatillerine kıyasla birçok avantajı bulunuyor. Bu nedenle özellikle aile ve çocuklu gezginlerin gözde tercihleri arasında yer alan cruise turları ile dünyanın farklı farklı noktalarında sıra dışı rotalar ile birden fazla destinasyonu keşfetmek mümkün. Peki başka hangi avantajlar gemi turlarının daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Sizler için gemi turlarının tercih edilmesindeki 5 harika nedeni sıraladık;


TEK ODA, BİRDEN FAZLA ŞEHİR VE ÜLKE
Gemi turlarının belki de en cezbedici özelliklerinin başında, valizinizi hiç toplama ihtiyacı duymadan birden fazla şehir ve ülkeyi keşfetme olanağı sağlıyor olması geliyor. Normal koşullarda tatiliniz sırasında eğer bir şehir değiştirmeye karar verirseniz öncelikle konakladığınız oteli değiştirmek durumunda kalacaksınızdır. Bu durumda tabi valizinizi tekrar toplayıp, belki de zorlayıcı bir trafiğe de hazır olmanız anlamına geliyor. Fakat gemi turlarında deyim yerindeyse otel odanızla birlikte seyahat ediyorsunuz. Ertesi gün gözlerinizi başka bir ülkenin ya da şehrin sabahına açtığınızda, konakladığınız otel odası da sizinle birlikte seyahat etmiş oluyor.


AİLE DOSTU BİR TATİL
Eğer çocuklarla birlikte seyahat ediyorsanız belli başlı konularda bir karar verip belki kimi aktivitelerin üzerini çizmeniz gerekiyor. Hatta birçok zaman çocuklarla yapılan tatilin merkezinde çocukların talep ve beklentileri oluyor. Tam da bu noktada gemi turları size hem çocuklarla birlikte tatil yapıp hem de kendinize hayli fazla zaman ayırabilmenin kapılarını aralıyor. Gemilerde bulunan sayısız çocuk aktiviteleri ve çocuk kulüpleri sayesinde, çocuğunuz en sevdiği video oyunları oynarken siz de sadece birkaç metre uzağında en sevdiğiniz içkiyi yudumluyor ya da spa da yorgunluk atıyor olabilirsiniz. Aynı şekilde çocuğunuz birkaç metre öte de bir çocuk etkinliğinde eğlencenin sınırlarını zorluyorken siz hemen yakınındaki dünya standartlarında bir restoranda romantik bir akşam yemeği yiyor olabilirsiniz.


SOSYAL BİR TATİL
Genelde yüzen şehirlere benzetilen cruise gemilerinin misafir kapasitesi geminin boyutlarına göre birkaç binin üzerine çıkabiliyor. Bu denli kalabalık bir grup ile seyahat ediyor olmanın sağladığı avantajlardan biri de dilediğinizce sosyalleşme imkanı bulabiliyor olmanız. Farklı kültürlerden binlerce insan ile sayısız birleştirici aktivite etrafında toplanıyor olmak eğer sizde isterseniz bu kültürlerden insanlar ile eğlenceli zaman geçirme fırsatının kapılarını aralıyor. Tabi bu durum yalnız seyahat edip biraz kafa dinlemek isteyenleri korkutmamalı. Zira gemiler yeterince büyük ve yalnız zaman geçirmek isteyenler için de düşünülmüş birçok alan ve aktivite mevcut.


AÇIK DENİZDE AŞK BAŞKA
Cruise seyahatlerinin bir diğer özelliği ise hayli romantik bir atmosferde gerçekleşiyor olması. Bu durumun ilk nedeni zamanınızın önemli bir kısmını açık denizde geçiriyor olmanız. Açık denizde gün doğumunu ayrı gün batımını ayrı deneyim etmek ise tatilinizin romantik bir atmosferde geçmesi için gereken koşulları sağlamaya yetiyor. Durum yalnızca gündoğumu ve gün batımından ibaret değil elbette. Sevdiğiniz kişiyle açık denizde baş başa olmanın sağladığı atmosferin yanı sıra gemi firmalarının özellikle balayı çiftleri için hazırladıkları sürprizler bulunuyor. Romantik akşam yemeklerinden tutunda aldığınız rehberlik hizmetlerine kadar yansıtılan bu sürprizler, unutulmaz bir çift tatilinin kapılarını aralıyor.


DÜNYA MUTFAĞINDAN MUHTEŞEM LEZZETLER
Gemi seyahatlerinde size kendinizi ayrıcalıklar dünyasındaymışsınız gibi hissettirecek bir diğer ayrıntı ise yemekler. Birden fazla restoran ve birden fazla dünya mutfağı seçeneğiyle yemekleri misafirlerine sunan cruise gemilerinde yeriniz ve masanız her daim size ayrılmış şekilde öğün saatlerinde sizi bekliyor olacaktır. Dünya çapında ünlü aşçıların görev aldığı bu yüzen şehirlerde çoklu menü alternatifi o gün gidilen destinasyondan ilham alan yemekler, seyahat ve yemek kavramlarının birbiri ile nasılda yakından alakalı olduğu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Paylaş.

Yorumlar Kapalı